O NÁS

Náš příběh

Brankář je charakteristické postavení předem vybraného fotbalisty z každého týmu na obou stranách hřiště. Jeho výběr je zásadní, neboť je klíčovým hráčem, který může v mnoha případech rozhodnout celý zápas a na základě jeho kvalit i zkušeností může skončit úspěšně či neúspěšně.

Takový hráč potřebuje dostatečnou a zcela specifickou péči, starostlivost i samotný trénink. Faktem je, že u většiny klubů výkonnostního fotbalu buď takový servis/služba chybí nebo je natolik nedostačující, že o pořádné přípravě nemůže být ani řeč.

Cílem naší akademie je oslovit co nejvíce malých/mladých budoucích brankářů spolu s jejich rodiči, ale zároveň zaujmout fotbalové kluby. Rozhodli jsme se všem dokázat, že na to, aby se z obyčejného hráče stal kvalitní brankář, který se jednou může prosadit na vyšší úrovni nebo i jako profesionál, nemusí být trénink veden jen v rámci nejlepšího mládežnického týmu. Hlavní je, aby takový hráč absolvoval kvalitně propracovaný a pravidelně aplikovaný trénink.

Náš tým tvoří zejména mladí trenéři (většina z nich stále působí, jako aktivní brankáři), někteří prošli "rukama" p. Daniela Zítky v mládežnických kategoriích AC Sparta Praha. Na nás je, aby se neustále zdokonalovali a to nejen pokud jde o jejich tréninkové dovednosti, ale také metody tréninku i samotný dohled na kvalitu každé tréninkové jednotky.

Každá věková kategorie brankářů se zaměřuje na odlišné specifické dovednosti, podle čehož je přizpůsoben jejich trénink. Snažíme se, aby bylo u každého jednotlivého svěřence docíleno co největšího pokroku/růstu, jež závisí na jeho možnostech a také schopnostech. To je ostatně důvod, proč jsme se rozhodli trénovat v menších skupinách. Snáze se tak můžeme věnovat potřebným detailům a s každým brankářem pracovat v podstatě skoro individuálně.

brankarska-akademie-1-small
brankarska-akademie-2-small
brankarska-akademie-5-small
brankarska-akademie-4-small

Naše brankářská akademie disponuje vlastním fotbalovým areálem, což je zásadní výhoda. Součástí tohoto areálu jsou celkem 3 hřiště, z toho 2 jsou s travnatým povrchem. Třetí hřiště s umělým povrchem IV. generace bylo postaveno v roce 2018. Nechybí ani kabiny s plným zázemím a pro tréninky v zimním období zbrusu nová nafukovací přetlaková hala.

Naše akademie, to není jen tvrdý trénink, ale i netradiční zážitky a důležité momenty, na které hráči jen tak nezapomenou a rádi na ně budou vzpomínat. Snažíme se například zprostředkovat účast ligových brankářů i hráčů na vybraných trénincích, ale také v rámci různých akcí.

Jsme si jisti, že pravidelný a dobře sestavený trénink pomůže brankářům během jejich působení v jednotlivých klubech. Nejen, že se zvýší jejich kvalita, ale zároveň jim takový trénink pozvedne sebevědomí a dodá větší jistotu v každém jednotlivém zápase. Hlavní je, aby vše prožívali na maximum a udrželi si pozitivní vztah k samotnému brankářskému řemeslu.

Pro nás bude za naše společné úsilí největší odměnou pocit z dobře a hlavně kvalitně odvedené práce. Věříme, že naše snaha dokáže splnit vaše očekávání a realizovat naše cíle. Chceme dokázat rodičům, trenérům i klubům, že vše, co do tréninku brankářů investují, ať už jde o investované prostředky, snahu, čas, ale i duševní a fyzickou podporu, přinese jen ty nejlepší výsledky a všichni tak budeme mít radost z naší i Vaší práce.

V čem fungujeme jinak, než naše konkurence

Konkurence často pracuje se skupinami kolem 6 – 8 brankářů, kteří stojí v řadě a trénují způsobem "jeden za druhým". V případě, že má tréninková jednotka 60 – 75 minut, jednotlivec pracuje jenom 8 – 12 minut. Skupiny většinou nejsou uspořádané posloupně dle věku (u dětí je každý rok obrovský fyzický rozdíl).

V naší akademií pracujeme maximálně se skupinou 5 brankářů, snažíme se v cvičeních zapojit všechny brankáře, a tím rozvíjet nejen techniku chytání, ale i kopací techniku, odhad, přesnost a správné načasování. Doba, kdy brankář aktivně trénuje a zapojuje se do cvičení se teda prokazatelně zvyšuje.

Práce dle naší koncepce – posun brankářů výkonnostního fotbalu

Na základě hráčských, trenérských zkušeností p. Daniela Zítky a absolvování mnoha stáží v evropských klubech (i stáže s trenéry) jsme sestavili základní koncepci toho, jak chceme brankáře vést, vychovávat a jak by se měli systematicky dle věkových kategorii posouvat. Naší základní myšlenkou, ze které čerpá celá koncepce je správná technika chytání a koordinace. Z toho plynou i jednotlivá cvičení.

Dbáme na detaily – každá branářská technika má svoje specifika, musí se naučit správně (téměř dokonale), jinak brankář nemůže navázat na další pokročilejší techniku. Proto v trénincích často zastavujeme, opravujeme a názorně se snažíme cvičení (techniku) před brankářem správně předvést – v těchto menších skupinách se snažíme trénink provést, co nejvíce individuálně.

Jak často trénovat?

Záleží od mnoha faktorů – výkonnost, věk, kvalita, ambice, možnosti klubů, rodičů a mnoho dalších. Doporučujeme trénovat minimálně jednou v týdnu, později zhodnotíme posun, kvalitu a zájem brankáře o další tréninky.

Výhody pravidelného tréninku

  • rychlejší posun a progres
  • vyšší kvalita provedení jednotlivých cvičení
  • správné technické návyky
  • poznání kolektivu
  • lepší spolupráce a přehled pro naše trenéry

V případě nepravidelné docházky je pravděbodobné, že bude brankář zaostávat za svoji skupinou, progres nebude tak viditelný, jak u ostatních brankářů, může způsobit nižší kvalitu, a delší prostoje dané tréninkové skupiny.

ČLENOVÉ

Trenéři a realizační tým

08

Daniel ZÍTKA

hlavní trenér a spolumajitel BADZ
profile-icon-IMG-2-300x300

Matúš Moťovský

trenér a spolumajitel BADZ
02

David ŘEMÍNEK

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Lumír KUBEL

trenér
04

Jakub JEVČÁK

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Ilia ZÍTKA

trenér
05

Myroslav BON

trenér
06

Adam ŽÁČEK

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Lukáš KOCOUREK

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Jan ŠRÁMEK

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Adam ROUŠAL

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Bogdan PETROVIČ

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Jan Hugo BAČKOVSKÝ

trenér
profile-icon-IMG-2-300x300

Martin KUMŠTA

trenér
VIZE

Proč trénovat s námi

1) Zkušenosti

Hráčská (klubová) i trenérská kariéra pana Daniela Zítky zaručuje vysokou odbornost a vynikající kvalitu. Nejprve nasbíral bohaté zkušenosti jako hráč, poté coby začínající trenér prošel všechny mládežnické kategorie AC Sparta Praha, tam celé 4 roky sbíral důležité trenérské zkušenosti. Ty později využil už jako trenér brankářů A týmu Sparty, kde úspěšně působí dodnes.

2) Kvalitní trenéři

Náš tým trenérů je tvořen mladými a ve většině případů stále aktivně působícími brankáři, z nichž někteří ještě fungují na profesionální úrovni. Naším úkolem je, aby se neustále zvyšovala kvalita i odbornost všech našich brankářů. Tím se neustále zlepšuje i jejich optimální a osobitý přístup k jednotlivým svěřencům, ale i celým skupinám.

To je také důvod, proč všichni trenéři pravidelně absolvují trenérská školení, která jsou tvořena jak teoretickou, tak praktickou částí. Usilujeme o pečlivé dodržování námi stanovené tréninkové koncepce. Pro každou tréninkovou jednotku je vždy samozřejmostí písemná i teoretická příprava. Během společných školení následně proběhne zpětná vazba k jejich práci.

3) Tréninková koncepce

Vzhledem k tomu, že je členem našeho trenérského týmu bývalý gólman Daniel Zítka, který má opravdu bohatou hráčskou, klubovou i trenérskou kariéru, obohacenou o působení v několika známých evropských fotbalových klubech, podařilo se nám sestavit špičkově propracovanou tréninkovou koncepci, kterou tvoří 2 části, tou první je video a druhou je tištěná brožura. Koncepce je postavena tak, že se dělí podle věku brankářů, přičemž v každé kategorii jsou jiné, zcela specifické dovednosti, na které se trénink zaměřuje.

Naší hlavní úlohou je, aby se každý klient dovednosti naučil a poté se neustále zdokonaloval, čímž bude docíleno co nejvyšší kvality provedení. Samotný post brankářů je neustále rozvíjen, proto sledujeme nejnovější a hlavně moderní trendy, techniky i veškeré požadavky, které jsou na něj kladeny. Podle toho pak pravidelně modernizujeme a aktualizujeme tréninkovou koncepci.

4) Vlastní zázemí

Naše brankářská akademie disponuje vlastním fotbalovým areálem. Ten je tvořen 2 travnatými hřišti a 1 hřištěm s umělým povrchem IV. generace. Pro zimní tréninky se můžeme pochlubit novou nafukovací přetlakovou halou. Vlastní zázemí má výhodu v tom, že jsme zcela soběstační a hlavně si sami určíme kdy, kde a jak budeme trénovat, aniž by nám někdo něco určoval.

Nikdy tak není s žádným tréninkem problém, právě naopak. Jakmile potřebujeme trénovat v prostoru hlavní brány, je nám k dispozici kdykoliv chceme. Když se chystáme nacvičovat různé zápasové situace či rozehrávky, k čemuž je potřeba skoro celé hřiště, opět jej můžeme využít kdykoliv to je potřeba.

To, co je v tomto případě zásadní je fakt, že brankář, který aktuálně trénuje a pracuje na rozvoji své orientace, může bez problémů hrát tak, jako kdyby to byl skutečný zápas, aniž by musel řešit prostor kolem sebe. Nemusí se nijak omezovat, takže je schopen vnímat celou situaci hry tak jak to má být a hlavně ve správném měřítku, tedy na přirozeně velkém prostoru.

Další výhodou je možnost zimních tréninků uvnitř haly, což uvítají hlavně mladší brankáři. Nová nafukovací přetlaková hala udržuje stálou teplotu v rozmezí zhruba 13 až 15 stupňů Celsia a na umělé trávě je možné absolvovat plnohodnotný brankářský trénink jako na klasickém hřišti, aniž by se musel kdokoliv omezovat kvůli nevhodnému povrchu či nepříznivému počasí.

5) Nejmodernější pomůcky

Všichni klienti budou mít k dispozici ty nejmodernější pomůcky, které jsou pro ideální trénink potřeba. Nechybí odrážecí sítě/stěny, trampolíny, reflexní trny, reboundre (odrazová síť umožňující trénink přihrávek po zemi i vzduchem), speciální tréninkové míče, nafukovací panáci a mnoho dalšího. Jednoduše máme vše, co správný brankářský trénink potřebuje.

Exkluzivitou je rovněž střílecí stroj značky Eurogoal, který najdete v České republice právě jen u nás. Každá jednotlivá pomůcka pomáhá se zdokonalováním tréninku a zvýšením jeho kvality.

Umožňují simulaci útočníků, běžné i nečekané zápasové situace atd. Díky využívání těchto pomůcek tak bude trénink mnohem pestřejší, zajímavější a mladí brankáři se nejen něco naučí, ale zároveň se u toho skvěle zabaví a často i odreagují.

 

SPOLUPRÁCE

Výhody spolupráce s naší akademií

Spolupráce s kluby a svazy

Uvědomujeme si, že brankář reprezentuje také svůj klub, který ho později může zpeněžit prodejem do jiného klubu. Proto se snažíme společně s kluby a funkcionáři dbát na to, aby se spolupodíleli na investicích do jednotlivých brankářů, nebo svazy pomohli klubům tyto investice společně s rodiči spolufinancovat.

Přátelský a slušný kolektiv

Kromě kvality a věcí spojených s tréninkem se snažíme dbát i o to, aby se u nás brankáři, ale také rodiče cítili příjemně. Snažíme se najít rozumný kompromis mezi přátelským a profesionálním přístupemuvědomujeme si, že pracujeme s dětmi a ne s profesionálnimi fotbalisty. Přátelství nemůže působit na úkor kvality a respektu trenéra. Přece jsme garantem odbornosti, kvality a chceme vykazovat výsledky.

Slevy u našich partnerů

Spolupracujeme s různymi firmami, hlavně se společností SportFotbal. Každý náš klient obdrží slevovou kartičku a zároveň slevový kód do e-shopu našich partnerů. Najdete u nich vše, co budete k tréninkům a zápasům potřebovat.

Vlastní areál a nejmodernější tréninkové pomůcky

Máme k dispozici vlastní zázemítravnatá hřiště, umělou trávu IV.generace a v zimním období také nafukovací přetlakovou halu. Také disponujeme množstvím nejmodernějších pomůcek jako jsou střílecí stroj, nafukovací panáci, odrazové stěny, reboundery, reflexní sítě a trny a množství jiných. Podmínky ke kvalitnímu tréninku jsou tedy zaručeny.

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Sledujte nás

Jste s tréninky spokojení? Pokud ano, sdílejte naše příspěvky z Facebooku a Instagramu, přidávejte fotky/videa. Pomůže nám to. #badz

Chceš toho být součástí?